فايده بردن انتخابات ریاست جمهوری داعش در افغانستان

فايده بردن: انتخابات ریاست جمهوری داعش در افغانستان دونالد ترامپ افغانستان پیروزی امریکا کاتولیک مکزیک مسیحی دیوار تصویر

گت بلاگز اخبار بین الملل واشنگتن می‌خواهد کشورهای اروپایی را مجبور کند گاز آمریکا را بخرند

سخنگوی کاخ کرملین گفته است واشنگتن با انتقاد از خط لوله گازی «نورد استریم 2» که گاز روسیه را به اروپا انتقال یافته می‌کند، به دنبال فروش ذخایر گاز طبیعی خود به

واشنگتن می‌خواهد کشورهای اروپایی را مجبور کند گاز آمریکا را بخرند

واشنگتن می خواهد کشورهای اروپایی را مجبور کند گاز آمریکا را بخرند

عبارات مهم : آلمان

سخنگوی کاخ کرملین گفته است واشنگتن با انتقاد از خط لوله گازی «نورد استریم 2» که گاز روسیه را به اروپا انتقال یافته می کند، به دنبال فروش ذخایر گاز طبیعی خود به کشورهای اروپایی با هزینه به مراتب زیاد است.

به گزارش فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه امروز (پنج شنبه) بیانات روز گذشته «دونالد ترامپ» مدیر جمهور آمریکا در حاشیه اجلاس سران ناتو در بروکسل را رد کرد و گفت که این بیانات بخشی از تلاش آمریکا جهت فریب دادن اروپا به خرید ذخایر انرژی آمریکا مطرح شده است است.

واشنگتن می‌خواهد کشورهای اروپایی را مجبور کند گاز آمریکا را بخرند

«دونالد ترامپ» مدیر جمهور آمریکا که جهت شرکت نشست سران کشورهای عضو ناتو به بروکسل بلژیک سفر کرده، امروز در همان ساعات ابتدایی و در مراسم صبحانه کاری با «ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو، در برابر دوربین ها به آلمان تاخت و گفت برلین به علت وابستگی به تأمین انرژی از روسیه، «اسیر» مسکو هست.

«آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان ساعتی بعد از این اظهارات، در بدو ورود به محل برگزاری نشست، به صحبت های ترامپ تصویر العمل نشان داد و گفت آلمان اکنون کشوری مستقل است و خودش جهت خود تصمیم می گیرد. (جزئیات بیشتر) علاوه بر این، «اورسلا فن درلین» وزیر دفاع آلمان نیز در تصویر العمل به این بیانات گفته بود که برلین جهت گفت وگو با روسیه اهمیت بسیاری قائل است.

سخنگوی کاخ کرملین گفته است واشنگتن با انتقاد از خط لوله گازی «نورد استریم 2» که گاز روسیه را به اروپا انتقال یافته می‌کند، به دنبال فروش ذخایر گاز طبیعی خود به

بنا بر گزارش خبرگزاری «رویترز»، ترامپ روز چهارشنبه در نخستین روز از اجلاس ناتو در بروکسل به آلمان گفته بود که حمایت از خط لوله ۱۱ میلیارد دلاری دریای بالتیک جهت وارد کردن گاز زیاد از روسیه یک اشتباه است و برلین باید به جای انجام این کار، تأمین سهم بیشتری از بودجه نظامی ناتو را عهده دار شود.

این بیانات مدیر جمهور آمریکا در شرایطی مطرح شد که وی قرار است روز دوشنبه آینده ۱۶ جولای (۲۵ تیرماه) با «ولادیمیر پوتین مدیر جمهور روسیه در هلسینکی پایتخت فنلاند دیدار و گفت وگو کند.

روسیه مایل است تا خط لوله انتقال گاز خود به اروپا موسوم به «نورد استریم ۲» را پیش ببرد آیا که این ظرفیت را جهت مسکو فراهم می کند تا صادرات گاز خود به آلمان را از طریق دریای بالتیک تقریبا به دو برابر میزان فعلی زیاد کردن دهد. با این وجود واشنگتن مخالف انجام این پروژه است و یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به خبرگزاری رویترز دیروز (چهارشنبه) اعلام کرد که شرکت های غربی که در این پروژه سرمایه گذاری کرده باشند احتمالا تحریم خواهند شد.

واشنگتن می‌خواهد کشورهای اروپایی را مجبور کند گاز آمریکا را بخرند

سخنگوی کاخ کرملین امروز (پنج شنبه) در کنفرانس مطبوعاتی خود در مسکو تأکید کرد، بیانات ترامپ نشانه زیاد کردن تلاش های آمریکا جهت کم اهمیت جلوه دادن گاز روسیه جهت اروپا و همچنین تلاش جهت جایگزین کردن بخش انرژی آمریکا در اروپا است.

وی گفت: «از آنجایی که آلمان یکی از مهمترین خریداران گاز روسیه هست، ما نمی توانیم با این فرضیات موافقت کنیم… ذخایر گازی این خط لوله نمی تواند منجر به وابستگی یک کشور به کشور دیگر شود بلکه وابستگی متقابل ایجاد می کند. این امر می تواند تضمین ثبات و توسعه زیاد باشد».

سخنگوی کاخ کرملین گفته است واشنگتن با انتقاد از خط لوله گازی «نورد استریم 2» که گاز روسیه را به اروپا انتقال یافته می‌کند، به دنبال فروش ذخایر گاز طبیعی خود به

پسکوف ادامه داد که مسکو انتقادهای آمریکا را در خصوص این خط لوله گازی تازه «رقابتی ناسالم» با نشانه تلاش جهت مجبور کردن کشورهای اروپایی به خرید گاز طبیعی آمریکا که بسیار پرهزینه تر هست، در نظر می گیرد.

تأکید مجدد روسیه به پایبندی به برجام در سفر «ولایتی» به مسکو

واشنگتن می‌خواهد کشورهای اروپایی را مجبور کند گاز آمریکا را بخرند

«علی اکبر ولایتی» فرستاده خاص مقام معظم رهبری و مدیر جمهور اسلامی کشور عزیزمان ایران امروز (پنج شنبه) در سفر به مسکو با «ولادیمیر پوتین» مدیر جمهور روسیه دیدار و گفت وگو کرد.

مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری، خبر های «آیت الله خامنه ای» رهبر کشور عزیزمان ایران و حجت الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» مدیر جمهور کشورمان را در اقامتگاه مدیر جمهوری روسیه در منطقه نووآگاریووا در شمال غربی مسکو به پوتین تسلیم کرد.

در این دیدار که بیش از یک ساعت به طول انجامید علاوه بر «مهدی سنایی» سفیر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در روسیه، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه، «یوری اوشاکوف» دستیار خاص پوتین در امور بین الملل و «ماکسیم بارانوف» معاون رییس اداره دوم آسیای وزارت خارجه روسیه حضور داشتند.

سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه در بخش دیگری از اظهاراتش در این کنفرانس خبری به دیدار امروز مشاور امور بین الملل رهبر کشور عزیزمان ایران و مدیر جمهور روسیه اشاره کرد و راجع به خبر انتقال یافته شده است به مسکو گفت: «این خبر ها مربوط به روابط دوجانبه بوده و چشم انداز گسترده ای در زمینه های اقتصادی و سیاسی دارد».

وی همچنین تأکید کرد که دو طرف در این نشست بر تعهد به اجرای توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران موسوم به برجام تأکید کرده اند.

ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت شرکت ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان در تیرماه سال ۱۳۹۴ به توافقی دست یافتند که قرار بود در ازای ایجاد محدودیت در بخش هایی از فعالیت های هسته ای ایران، همه تحریم های بین المللی و یکجانبه مرتبط با برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران را برطرف کند.

کارشکنی های آمریکا در اجرای برجام از وقت روی کار آمدن «دونالد ترامپ» به عنوان مدیر جمهوری آمریکا شدت گرفت. او در اقدامی که نقض صریح بندهای توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران محسوب می شود، بارها ترساندن کرد کشورش را از توافق خارج خواهد کرد و یا راجع به تجارت با کشور عزیزمان ایران به کشورهای اروپایی هشدار داد.

ترامپ آخر روز سه شنبه ۸ می (۱۸ اردیبهشت ماه) آمریکا را از برجام خارج کرد و فرمانی را جهت بازگرداندن تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران بعد از دوره های زمانی ۹۰ و ۱۸۰ روزه امضا کرد.

از وقت ورود ترامپ به کاخ سفید، آمریکا با ایجاد فضای ابهام آمیز راجع به آینده برجام، فشار به سرمایه گذاران جهت خروج از کشور عزیزمان ایران و نهایتا خروج از توافق هسته ای و احیای تحریم های یکجانبه موجب شد تا دستاورد اقتصادی برجام جهت کشور عزیزمان ایران به شدت محدود شود. «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی دو هفته پیش از آنچه او «بروز پرسشها اقتصادی جهت مردم ایران» خواند ابراز خرسندی کرد و گفت اعتراضات در کشور عزیزمان ایران نشانگر موفقیت سیاست های تل آویو و واشنگتن است.

واژه های کلیدی: آلمان | ایران | روسیه | آمریکا | دونالد ترامپ | ریاست جمهوری | صحبت های ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz