فايده بردن انتخابات ریاست جمهوری داعش در افغانستان

فايده بردن: انتخابات ریاست جمهوری داعش در افغانستان دونالد ترامپ افغانستان پیروزی امریکا کاتولیک مکزیک مسیحی دیوار تصویر

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ۹۷ سال دلواپس کننده‌ای است! / عبدالله ناصری

من سال ۹۷ را با توجه به سیاست هایی که دولت دوازدهم در پیش گرفته است سال دلواپس کننده ای می بینم.» عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان این مطلب می گوید:

۹۷ سال دلواپس کننده‌ای است! / عبدالله ناصری

عبدالله ناصری: ۹۷ سال دلواپس کننده ای است!

عبارات مهم : سیاسی

من سال ۹۷ را با توجه به سیاست هایی که دولت دوازدهم در پیش گرفته است سال دلواپس کننده ای می بینم.» عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان این مطلب می گوید: در سال ۹۶ پرسشها مهمی در کشور اتفاق افتاد. ولی به نظر من دو مساله بااهمیت ترین پرسشها کشور در سال ۹۶ بودند که من این دو مسئله را با هم مرتبط میدانم. یکی از این اتفاقات انتخابات سال ۹۶ بود. انتخابات ۲۹ اردیبهشت و رای به آقای روحانی مانند یک رفراندوم که با اعتبار که شرکت اصلاح طلبان، جوانان و زنان کشور رخ داد. به دنبال این انتخابات ما شاهد عملی نشدن وعده های انتخاباتی بودیم که اعتراضات دی ماه ۹۶ خبر نخست جامعه مدنی به دولت و حکومت بود. به این ترتیب من انتخابات و اعتراضات دی ماه را جزء مهمترین حوادث و رخداد های سال ۹۶ می دانم.

۹۷ سال دلواپس کننده‌ای است! / عبدالله ناصری

ناصری در گفتگو با فرارو ادامه می دهد: در سال ۹۶ ما شاهد پرسشها مهم دیگری هم در کشور بودیم. بحران اقتصادی در کشور شکل گرفته هست. ارزیابی جامعه از نوع حکومت داری به صورت همان اعتراضات خود را در دی ماه ۹۶ نشان داد.

ناصری همچنین با اشاره به حوادثی مانند غرق شدن کشتی سانچی، سقوط هواپیمای پایتخت کشور عزیزمان ایران – یاسوج و اتفاق خیابان پاسداران ادامه می دهد: این ها حوادثی است که نمی شود از این ها گذشت.

من سال ۹۷ را با توجه به سیاست هایی که دولت دوازدهم در پیش گرفته است سال دلواپس کننده ای می بینم.» عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان این مطلب می گوید:

او در ارتباط با مساله برجام نیز می گوید: همانطور که آینده نگری می شد برجام یک بسته است که مرتبط با رویکرد وسیاست گذاری های ما در عرصه خارجی و خارجی هست. حتما نسبت به یک سال گذشته این ضرورت و توجه زیاد نمایان شده است است که حاکمیت باید برجام را یک بسته بداند و به پرسشها دیگری هم در عرصه کشورداری در حوزه ملی و بین المللی توجه کند وگرنه همان طور که خیلی ها در ارتباط با برجام بار ها آینده نگری کرده اند اگر اتفاقات مربوطه رخ ندهد بی ثمر خواهد ماند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در آینده نگری از سال تازه می گوید: من سال ۹۷ را با توجه به سیاست هایی که دولت دوازدهم در پیش گرفته است سال دلواپس کننده ای می بینم. کادری که دولت عملاً در حوزه مدیریتی خود به کار برده است باعث ناامیدی سطح جامعه نسبت به ساختار حکومت شد که البته فقط دولت را مقصر این ناامیدی نمی دانم. بحران های اقتصادی و بین المللی که می توانستیم آن ها را حل کنیم در سال آینده خود را نشان می دهد. به این ترتیب من به شخصه امیدوار نیستم. امیدواری در صورتی محقق خواهد شد که احساس کنیم کل ارکان حاکمیت دست به تحرکی جدی جهت عوض کردن و تحولات اساسی زده اند. ولی متاسفانه چنین چیزی دیده نمی شود.

او در پاسخ به این پرسش که «آیا رخ دادن حوادثی مشابه اتفاقات دی ماه ۹۶ قابل آینده نگری است؟» می گوید: مردم ما غیرقابل آینده نگری بودند. ولی واقعیت این است که فکر می کنم امروز که در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی قرار گرفته ایم، جامعه به خاطر تحولات جهانی در حوزه فناوری های جدید، به شناختی از آگاهی و رشد فکری دسترسی پیداکرده هست. امروز می توان گفت: بخش زیادی از حوزه آگاهی مردم بر تصمیم گیری ها تأثیرگذار هست. به همین خاطر است که تاکید می کنم حکومت جهت تشکیل یک پروسه گفت وگوی ملی و تشکیل جبهه نجات ملی و برون رفت کشور از شرایط امروز باید پیشگام شود. در غیر این صورت بعید است که ما شاهدحرکت های این چنینی از سوی مردم نباشیم. آگاهی مردم رشد پیدا کرده هست، وحشت آن ها ریخته شده است و مردم ازنظر اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بحران های جدی پیدا کرده اند. مخصوصاً آنکه مفاسد اقتصادی در جامعه دینی ما بسیار چشمگیر شده است است.

۹۷ سال دلواپس کننده‌ای است! / عبدالله ناصری

واژه های کلیدی: سیاسی | اقتصادی | انتخابات | سال آینده | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz